Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi Rusya

İngiltere Bilim ve Teknoloji Merkezi ile işbirliği içerisindedir.

Yurtdışında eğitim görmek isteyen pek çok öğrencinin tercihi olan Rusya, öğrencilerine sınavsız bir eğitim imkanı sunan nadir ülkelerdendir. Aynı zamanda ekonomik açıdan yurtdışı eğitiminde uzmanlaşmış olan pek çok ülkeden daha uygun fiyatlara sahip olan Rusya bu sebepten dolayı da uygun fiyatlı ve kaliteli bir eğitim almak isteyen çok fazla sayıdaki öğrencinin tercihi olmuştur.

Uzun yıllar boyunca sosyalist bir anlayışla yönetilen Rusya’nın en önemli olgularından birisi de kurumlar üzerindeki devlet denetleme mekanizmalarının son derece gelişmiş olmasıdır. Bu devlet denetleme mekanizmasının genişliği akademik kurumların işleyişine ve başarısına da etki ettiğinden dolayı devlet üniversiteleri geleneği açısından baktığımızda Rusya diğer ülkelerden çok daha üstün bir eğitim müfredatıyla öne çıkmaktadır.

Rusya’daki devlet üniversitesi geleneğinin en önemli temsilcilerinden birisi olan Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 1930 yılından bu yana faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Modern yaklaşımları ve uzman eğitmen kadrosuyla Rusya’nın Hazar bölgesindeki en büyük eğitim, bilim, araştırma ve kültür merkezlerinden birisi olan ADTÜ, gemi inşası konusundaki yüksek teknoloji tesisleri ve endüstriyel girişimler dışında petrol ve doğal gaz, bilgisayar ve otomasyon, gıda ve gıda sanayi gibi alanlarda uygulamalı bir eğitimi öğrencilerine verir.

Üniversitede bulunan Deniz Mühendisliği Enstitüsü, İngiltere Bilim ve Teknoloji Merkezi ile sıkı bir işbirliği içerisindedir. ADTÜ aynı zamanda Microsoft IT Academy programı dahilinde yazılım ve donanım eğitimi veren az sayıdaki kurum arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Bünyesinde 13.000 aktif öğrenciyi ve 33.000 mezunu bulunduran Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 52 ülkeden 700’ün üzerinde yabancı öğrenciye de eğitim vermektedir. Eğitim formlarını, yöntemlerini ve öğretim elemanlarını araştırma ve öğretimin mükemmelleşmesi için aralıksız geliştiren üniversitenin mezunları arasında tanınmış valiler, büyük işletme yöneticileri, ünlü mühendisler ve bilim adamları bulunmaktadır.


Rusya üniversiteleri arasındaki yarışmalarda sayısız ödülü müzesine götürmeyi başaran ADTÜ aynı zamanda ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir eğitim kurumudur. Çok seviyeli bir eğitim öğretim sistemini içerisinde bulunduran kurum aynı anda 2 fakülte eğitimi fırsatını öğrencilerine sunarak çift diploma kazanmaya kapı aralar.

ADTÜ, bilimsel araştırma faaliyetleriyle, bölgesel ve küresel ekolojik sorunlarla yakından ilgilenen hümanist ve çevreci bir eğitim kurumudur. Klasik ve modern eğitim tesislerini bir araya getiren kurumdaki eğitim süreci boyunca öğrencilere üniversite yurtlarında konaklama garantisi verilmektedir. Kurumun uluslararası statüdeki öğrenci derneği etkinlik, faaliyet ve festival çalışmalarında sürekli bir aktifliğe sahiptir. Çok kültürlü ve barışçıl bir atmosferin hüküm sürdüğü bu üniversitenin öğrencisi olmak akademik bir ayrıcalıktır. Kurum aynı zamanda sahip olduğu uluslararası partnerler sayesinde global bir eğitim olanağını da öğrencilerine garanti etmeyi başarır.

Yurtdışı üniversiteleri  hakkında  aklınıza takılabilecek her türlü sorunun cevabını daha sağlıklı almak ve yurtdışı eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in, uzman eğitim danışmanları ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüz yüze görüşebilirsiniz.

Bölümler

Bankacılık
Beden Eğitimi
Bilgisayar Mühendisliği
Turizm
Ekoloji
Biyoloji
Biyonanoteknoloji Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Gemi Elektrik Mühendisliği
Hukuk
Ekonomi
İnşaat Mühendisliği
Gıda Mühendisliği
Haberleşme Mühendisliği
İşletme
Mimarlık
Enerji Santralleri Mühendisliği
Kimya Mühendisliği
Psikoloji
Sosyoloji
İş Ve Ticaret
Isı Enerjisi Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
Liman Mühendisliği
Mikrobiyoloji
Veterinerlik
Reklamcılık
Su Ürünleri Mühendisliği
Telekomünikasyon Mühendisliği
Ticaret

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri