Astrahan Devlet Üniversitesi Rusya

Öğrenciler ABD'deki üniversitelerden çift diploma alabilmektedirler.

Devlet üniversitesi dendiğinde en çok öne çıkan ülkelerden birisi Rusya’dır. Bunun temel sebeplerinden birisi de ülkede devletçilik geleneğinin son derece eski zamanlara dayanması ve Rus toplumunun geleneklerine son derece bağlı olmalarından dolayı üniversitelere dahi devletçi bir gözle bakarak bu yolda ilerlemeleridir.
 

Yurtdışında eğitim görmek isteyen çok fazla sayıda öğrencinin tercihi olan Rusya’nın bu konumda yer almasını sağlayan sebeplerin arasında ise ülkenin öğrencilere sınavsız bir eğitim sunması ve ekonomik açıdan diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun olmasıdır.

1932 yılından bu yana faaliyet gösteren Astrahan Devlet Üniversitesi, son derece prestijli devlet üniversitelerinin bulunduğu ülkenin en iyilerindendir. 6 enstitünün, 21 fakültenin, 82 bölümün ve 40’ı aşkın araştırma kurumunun merkezleri ve laboratuvarlarının bulunduğu üniversite 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 6 yurt binası ve 37 bilgisayar merkezini de içinde bulunduran kurum son teknoloji imkanlarla donatılmıştır. Hazar Bölgesi’nin en büyük çok amaçlı eğitim kurumlarından birisi olan Astrahan Devlet Üniversitesi Rusya’nın en hızlı ve teknolojik modernleşen üniversitelerinden olup önemli Türk üniversiteleri ile de işbirliği yapmaktadır.

Her alanda sürekli yeniliği parolası yapan Astrahan Devlet Üniversitesi, güncel öğretim yöntemleri ve yüksek profesörlük düzeyiyle araştırma ve geliştirmeyi aralıksız sağlayan bir eğitim kurumudur. 91 profesörün, 320 yardımcı profesörün ve 200 yüksek kademeli akademisyenin eğitim kadrosunun üst piramidini oluşturduğu eğitim kurumunda akademik olanaklar son derece geniştir ve teori ve pratik kusursuz bir şekilde bir araya getirilmiştir. Okul, etkinlik ve festivallerle sosyal hayatı diri tutar.


Geniş bir yelpazedeki uzman ve araştırmacıların bilgisiyle öğrencilerini donatan Astrahan Devlet Üniversitesi ihracat, sanayi ve iş çevreleriyle son derece yoğun bir çalışma yürüterek okulda gelişen yeni teknolojilerin paylaşılması için etkin olarak çalışmaktadır. ADÜ, Harvard Üniversitesi tarafından Rusya’da rekabet edeceği eğitim kurumu olarak seçilmiştir ki bu okulun eğitim kalitesinin bir nişanesidir.  ADÜ Almanya, ABD, Çin, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesindeki eğitim kurumlarıyla iş birliği yapan global bir üniversitedir.

Astrahan Devlet Üniversitesi ülkemizde bulunan Sakarya Üniversitesi ile akademik işbirliği bulunmaktadır. Kurumun mezunları akademik işbirliğinde bulunduğu ABD ve Fransa’daki üniversitelerden çift diploma alabilmektedirler. Kurumun öğrencileri aynı zamanda eğitim süreçleri boyunca dünyanın birçok dilini öğrenme fırsatına erişirler. Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Türkçe, Farsça, Japonca ve Çince dillerini öğrenciler seçmeli olarak öğrenebilmektedirler.

Kurum, düzenlenen etkinlik ve festivallerle diri bir sosyal hayat yaratır. Eğitim dili Rusça olan kurumda 10 aylık bir hazırlık süreci öğrenciler için zorunludur. Rusça dilinde dinleme, anlama, yazma ve konuşma üzerine haftada 20 saate yayılan bir ders işleme süreci bulunmaktadır.

Rusya’da kaliteli bir yurtdışı eğitimi almak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bölümler

Bilgi İletişim Teknolojileri
Turizm
Bilgisayar Uygulamalı Matematik
Biyoloji
Kamu Yönetimi
Rus Dili Ve Edebiyatı
Hukuk
Ekonomi
Elektronik Ve Nanoelektronik
Mekatronik Ve Robotik
Grafik Tasarım
Fizik
Jeoloji Mühendisliği
Mimarlık
Makine Mühendisliği
İşletme
Gazetecilik
Kimya
Güç Ve Elektrik Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği
İstatistik
Haritacılık
Psikoloji
Siyasal Bilimler
Ziraat Mühendisliği
Sosyoloji
Kalite Yönetimi
Tarih
Uluslararası İlişkiler
Otel İşletmeciliği
Veterinerlik
Reklam Ve Halkla İlişkiler
Su Ve Doğal Kaynaklar Yönetimi
Ticaret

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri