Azerbaycan Denizcilik Akademisi Azerbaycan

Uluslararası Denizcilik Örgütü üyesidir.

1881 yılında kurulan Azerbaycan Denizcilik Sınıfları, donanımlı deniz personeli yetiştirmek için eğitim vermekteydi. 1896’da mekanik dersinin Azerbaycan denizcilik okullarına eklenmesiyle birlikte birçok Azeri denizci bu okulda eğitim almaya başlamıştır. Azerbaycan’daki denizcilik akademilerinin temeli olarak görülen Bakü Uzak Seferler Okulu ise 1902’de eğitimine başlayarak, başarılı denizciler yetiştirmeye devam etmiştir.

Haydar Aliyev’in talimatıyla 1996’da kurulan Bakü Devlet Deniz Akademisi kapsamlı uluslararası işbirliklerine imza atarak, Uluslararası Denizcilik Örgütü ve UNC üyelikleri sayesinde Azerbaycan Denizcilik Akademisi ismini dünyanın öncü deniz akademileri arasına yazdırmayı başarmıştır. Azerbaycan Denizcilik Akademisi, uluslararası çalışmalarıyla ve sunduğu dünya standartlarındaki eğitimle alanında uzmanlaşmış denizciler yetiştirmektedir.

Gemi Mühendisliği ve Taşımacılık Fakültesi: Azerbaycan’ın en önemli denizcilik akademisi haline gelen fakültenin 12 bölümünde 700 öğrenci eğitim almakta, 9 profesör doktor, 20 doçent, 21 asistan ve 86 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra  bünyesinde bulunan 4 araştırma laboratuvarı sayesinde de, öğrencilere geniş kapsamlı bilimsel araştırma yapma olanağı sunulmaktadır.

 

Bölümler

Beşeri Bilimler
Deniz Coğrafyası Ve Hidroteknolojik Cihazlar
Deniz Ulaştırma Ekonomisi
Gemi Elektrik Ekipmanları
Gemi Elektrik Mühendisliği
Gemi Kaptanlığı
Gemi Mühendisliği Ve Taşımacılık
Gemi Telsiz Ve Otomasyonu
Gemi Yapımı Ve Onarımı
Uygulamalı Mekanik

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri