Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi İtalya

Yurt Dışında İtalyanca Hukuk Ve Tıp Eğitimi Fırsatı

Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi, Napoli ve Caserta arasındaki beş bölgede bulunan 16 bölümüyle birlikte sahayla iyi entegre olan, kaliteli araştırmaları destekleyen, uluslararası kültürü geliştirme ve diğer üniversitelerle kültürel paylaşım perspektifiyle araştırma gruplarından yeni inisiyatiflerin doğmasını destekleyen kaliteli bir eğitim kurumudur.

 

1991’de kurulan CLVÜ, 1 Kasım 1992 itibariyle faaliyetlerine başlamıştır. Bu bölgelerde bir zamanlar manastır, şapel ve kilise olarak hizmet veren, 18. Ve 19. yüzyıllardan kalma pek çok ünlü tarihi bina restore edilerek Campania Luig Vanvitelli Üniversitesi’nin hizmetine sunulmuştur.

 

Üniversite, son yıllarda yoğun bir oryantasyon politikasıyla öğrencilerin eğitimini ve Üniversite içindeki yaşam kalitesini bir adım öteye taşımak için büyük çaba sarf eden bir eğitim kurumudur. Öğrencilere kariyer danışmanlığı ve sürekli destek sağlayan bir İş Bulma Merkezi de bulunmaktadır.

 

Vanvitelli Üniversitesi, kayıt yaptırmak isteyenlere öz değerlendirme testleri sağlamaktadır. Bu testler, temel konularda genel hazırlık seviyesini ve sınav için seçilen alana yönelik tutumu ölçer ve öğrencilerin gelişmeleri gereken alanları gösterir. Üniversitenin herhangi bir programına kayıt yaptırmadan önce adaylar bu testlere girmelidir. Ancak bu testlerin sonucu öğrencilerin kabulünü etkilememektedir.

Bölümler

Dil Ve Kültürel Miras
Tıp
Hukuk
Ekonomi
Psikoloji
Siyaset Bilimi

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri