Collegium Civitas Üniversitesi Polonya

Polonya’daki özel üniversiteler arasında 6. sıradadır.

Collegium Civitas, Orta ve Doğu Avrupa’nın en dinamik başkenti Varşova’da bulunan modern bir özel üniversitedir. Kurucularının ve akademik kadrosunun engin tecrübeleri ve bağlılığıyla, kurulduktan kısa bir süre sonra özellikle uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler ve siyaset bilimi gibi alanlarda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

2017’de açıklanan “Perspektywy” sıralamasına göre, Polonya’daki özel üniversiteler arasında 6. sıradadır. Uluslararası nitelik taşıma açısından ise tüm Polonya yüksek öğretim kurumları arasında üçüncülüğe yerleşmiştir. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanlarında Polonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Collegium Civitas Üniversitesi’nde Avrupa ve Amerika’nın kaliteli okullarıyla ortaklaşa sunulan çift diploma programları da bulunur. Üniversite’nin partnerleri arasında Kingston Üniversitesi, Siena Üniversitesi, West Virginia Üniversitesi gibi köklü okullar bulunmaktadır. Collegium Civitas Üniversitesi’nin öğretim görevlilerinin önemli bir bölümü AB Parlamentosu üyesidir. Polonya’nın eski devlet başkanı Bronislaw Komorowski de mevcut durumda üniversite bünyesinde ders vermektedir. 

CCÜ’de 50’den fazla ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. 60’tan fazla Erasmus değişim programına üye olan üniversite, ABD dahil olmak üzere dünyanın pek çok üniversitesiyle çift taraflı değişim anlaşmalarına da sahiptir.

Bölümler

Gazetecilik Ve Yeni Medya
İşletme - Uluslararası İlişkiler
İşletme Ve İş Yönetimi
İşletme Ve Şirket Kurulumu
Sosyoloji Ve Medya İletişimi
Bilgi Çağında Diplomasi Ve Müzakereler
Sosyal Medya Pazarlama
Sosyoloji - Ceza Hukuku
Sosyoloji - Ceza Hukuku (Çift Diploma)
Sosyoloji
Sosyoloji
Uluslararası Barış Ve Çatışma Çalışmaları
Uluslararası Faaliyet Ve Müzakere
Uluslararası Kriminoloji Ve Siber Güvenlik
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İlişkiler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri