Darmstadt Teknik Üniversitesi Almanya

Dünya'nın ilk elektrik mühendisliği fakültesi burada kuruldu.

Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir ve botanik bahçesi ile açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmaktadır. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. 

 

TU Darmstadt’ta toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bunların yaklaşık ’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 2.593 kişilik öğretim kadrosu bulunan okula 253 kadın ve 56 erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev almaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede toplam 113 programda eğitim verilmektedir.

 

Darmstadt Teknik Üniversitesi 1883 yılında açtığı Elektrik Mühendisliği fakültesi ile dünyada Elektrik Mühendisliği alanında eğitim veren ve fakülte açan ilk üniversite olma ünvanını taşımaktadır. Albert Einstein’ın da bir sözünde önerdiği bu üniversiteden mezun olan insanların kazandığı 2 adet Nobel ve 2 adette Leibniz ödülü bulunmaktadır.

 

Darmstadt Teknik Üniversitesi Almanya’nın en saygın teknik üniversitelerinin içinde bulunduğu TU9 adı verilen bir ağın parçasıdır ve Makine Mühendisliği alanında dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alır. TU Darmstadt QS 2019 dünya üniversiteler sıralamasına göre Makine Mühendisliği alanında dünyada ilk 100 üniversite arasında yer almıştır.

Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği
Biyomoleküler Mühendislik
Biyoloji
Endüstri Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Fizik
Mimarlık
Makine Mühendisliği
Malzeme Bilimleri
Kimya
Matematik
Mekatronik
Psikoloji
Siyaset Bilimi
Sosyoloji
Tarih
Tıp Tekniği
Uygulamalı Mekanik
Yazılım Mühendisliği

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri