Istituto Europeo di Design İtalya

İtalya'nın En Kaliteli Moda-Tasarım Üniversiteleri

Istituto Europeo di Design okulu 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. 

 

Isituto Europeo di Design, 1966’dan beri teknoloji ve tecrübenin sinerjisine dayanan  yenilikçi ve çeşitlendirilmiş öğretim yöntemleri geliştirmektedir ve böylece genç profesyonellerinin iş dünyasına geçişini ve moda, dizayn ve iletişim gibi konularda kendilerini geliştirmelerini kolaylaştırmaktadır. Bilgi ve Tecrübe arasındaki bağ da IED’deki eğitimin nihai hedefi olan kültürel, yaratıcı ve eleştirel beceri ve yetkinlikleri geliştirmek için vazgeçilmez bir başlangıç noktasıdır.

 

Önde gelen kuruluşlarla ortaklıklar, IED’nin eğitim sisteminde çok önemli bir yer kaplar ve bütün süreçlerde öğrencilere kolaylık sağlar. IED’nin iş dünyası ile olan sürekli ve aktif ilişkisinin bir sonucu olarak 200’den fazla firma her yıl öğrencilerin eğitim programlarına çeşitli şekillerde katkıda bulunmaktadır.

 

Uluslararası bir kadroya sahip olan okul, dünyanın birçok bölgesinden öğrenciye eğitim vermektedir ve bu ülkelerin başında Uzak Doğu, Orta ve Güney Amerika ve Avrupa’dan ülkeler gelmektedir. Üniversite her yıl yaklaşık 2.000 yabancı öğrenci yetiştirirken şu ana kadar yaklaşık 100 farklı ülkeden öğrenci ağırlamıştır. 

Bölümler

Cg Animasyon
Fotoğrafçılık
İç Mekan Ve Mobilya Tasarımı
İç Mimarlık
İllüstrasyon Ve Animasyon
Medya Tasarımı
Grafik Tasarım
Moda Stilistliği Ve İletişim
Moda Tasarımı
Ürün Tasarımı
Reklam Ve İletişim
Takı Ve Aksesuar Tasarımı
Ulaşım Tasarımı

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri