Karazin Kharkiv Üniversitesi Ukrayna

Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biridir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur.

Kharkiv,Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi'nde lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi 'nin Akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. KHarkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Kuzey Binası, Merkez Bilimsel Yapı ve Öğrenci Kampüsü. Üniversite aynı zamanda üç araştırma enstitüsünü, bir botanik bahçesi ve Üniversite Tarihi Müzesi, Doğal Tarih Müzesi ve Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni işletmektedir. Ukrayna'da Nobel Ödülü sahibi üç kişiyi eğiten ve çalıştıran tek üniversitedir.

Karazin Üniversitesi Ukraynanın Harkov şehrinde bulunmaktadır . 2021 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 477. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

Bölümler

Bilgisayar Bilimleri
Bilgisayar Bilimleri
Tıp
Ekoloji
Ekoloji
Biyoloji
Biyoloji
Hukuk
Hukuk
Ekonomi
Ekonomi
Felsefe
Felsefe
Makine Mühendisliği
İşletmecilik
İşletmecilik
Gazetecilik
Kimya
Kimya
Jeoloji, Coğrafya, Turizm Ve Rekreasyon
Filoloji
Filoloji
Psikoloji
Psikoloji
Mekanik Ve Matematik
Mekanik Ve Matematik
Siber Güvenlik
Sosyoloji
Sosyoloji
Tarih
Tarih
Uluslararası Ekonomi İlişkileri Ve Turizm

Galeri

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri