Kazan Devlet Enerji Üniversitesi Rusya

Uygun harç ücretleri ile kaliteli bir mühendislik eğitimi sunmaktadır.

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi 1968 yılında Rusya’nın Kazan ilinde kurulmuştur ve bu sene 51. yıldönümünü kutlamaktadır. Dokuz yıl boyunca üniversiteye Rusya Bilimler Akademisi üyesi, Rusya Bilim ve Teknoloji Federasyonu’nun onurlu bir çalışanı ve teknik bilimler doktoru Tataristan Cumhuriyeti vatandaşı, Prof. Yuri G. Nazmeev başkanlık etti. 2003'ten itibaren üniversitenin rektörü, fizik-matematik bilimleri doktoru, profesör, Tataristan Cumhuriyeti'nin Bilim çalışanı olan Yuri Y. Petrushenko'nun onurlu bir çalışanı olan M. Lomanosov'du. 2011'in sonunda Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, teknik bilimler doktora derecesi olan Doçent Doktor Edward Y. Abdullazyanov tarafından yönetildi.

 

Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, Rusya Federasyonu'nda yükseköğretim veren üç özelleşmiş elektrik mühendisliği kurumundan (diğer ikisi Moskova Güç Mühendisliği Enstitüsü (Teknik Üniversitesi) ve İvanovo Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi) ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden bir tanesidir. 

 

Eğitim süreci kalifiye personel tarafından gerçekleştirilir. Öğretim elemanlarının!,2'sinden fazlası (576 kişi) bilim doktoru veya profesördür; p.2'si akademik derece ve unvanlara sahiptir (fen bilimleri doktorları - 73 kişi, felsefe doktorları (doktora) - 328 kişi). Profesör - öğretim üyesi kompozisyonu yeterli düzeyde olan Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, Rusya'nın tüm teknik üniversiteleri arasında önde gelen üniversitelerinden biridir.

 

Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi temelinde, ısı ve elektrik enerjisi endüstrisi, elektrik mühendisliği ve elektronik, çevre koruma ve kaynakların rasyonel kullanımı alanlarında sorunların çözülmesi için çalışmaktadır. Tataristan Cumhuriyeti, Volga Bölgesi ve Batı Urallar’da KSPEU tarafından yürütülen bilimsel çalışmalar miktar ve kalite konusunda, Rusya Federasyonu'ndaki yüksek öğrenim kurumlarının en iyileri arasındadır. 

<

Bölümler

Hazırlık
Enstrüman Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Isı Mühendisliği
Ekonomi
Mühendislik Yönetimi
Nanoelektronik
İşletme
Uygulamalı Matematik
Su Ürünleri Yetiştiriciliği
Teknik Fizik
Otomasyon Mühendisliği

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri