Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Rusya

Avrupa ve Amerika’dan 16 üniversite ile akademik işbirliği vardır.

Mimarlığın ve İnşaat Mühendisliği’nin bir araya getirildiği üniversitelerin başında Rusya’nın Kazan kentinde bulunan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi gelmektedir. 1930 yılından beridir eğitim faaliyetini sürdürmekte olan bu kurum son derece çağdaş ve teknik bir eğitim vermektedir.

Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği eğitimi her ne kadar birbirleriyle bağlantılı ve birbirlerini tamamlayıcı olsa da nadiren bir arada verilen fakat bir arada verildiğinde de büyük disiplinlerarası atılımlara sebep olan yüksek öğrenim alanı türevleridir. Barınma ihtiyacını gereklilik ve estetik ile birleştirmeyi başarabilen bu dallar görme ve düşünme biçimlerini değiştirmek isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Ülkemizde son derece başarılı Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümleri olmasına rağmen bu iki alanın bir araya getirildiği bir üniversite maalesef ki mevcut değildir. Bu alanların bileşimi dolayısıyla ortaya çıkabilecek potansiyeli fark eden öğrenciler çoğunlukla yurtdışı eğitimine yönelerek alternatif fakat gelişime açık bir kariyerin tercihini yapmaktadırlar. Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi, bu konuda oldukça iyi bir alternatiftir diyebiliriz.
 

70 profesör, 300 doçent ve 500 araştırma görevlisinin bünyesinde eğitim verdiği üniversite kalifiye ve kalabalık bir personeli bir araya getirmeyi başarmıştır. Kurumun bulunduğu Rusya, Mimarlık ve İnşaat alanında gelişmiş bir ülkedir ve öğrenci dostudur. Sınavsız üniversite seçeneği sunan ülke aynı zamanda ekonomik açıdan da tercih edilebilirdir. Kurumda eğitim ve laboratuvar binaları, 3 yurt binası, 1 sanatoryum, yemekhane, stadyum ve spor kompleksi bulunmaktadır. Kurum, bilimsel ve teknik potansiyeli yüksek zengin bir tarihi ve gururlu bir geleneği bir araya getirmeyi başarmış kaliteli bir üniversitedir. 30.000’i aşkın mezunu bulunan kurumda eğitim görmüş kişiler arasında milletvekilleri, iş adamları, yüksek mühendisler ve mimarlar bulunmaktadır.

Avrupa ve Amerika’dan 16 üniversite ile akademik işbirliği bulunan Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi uluslararası alanda da rakip tanımayan bir eğitim kurumudur. Katıldığı yarışmalarda sayısız başarı elde eden kurum aynı zamanda “Mimarlık” ve “İnşaat” alanlarından mezun olan öğrencilerine çift diploma vermektedir. Bu programdan mezun olan öğrenciler aynı zamanda East London Üniversitesi diploması almaya da hak kazanmaktadırlar.

Eğitim dili Rusça olan Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi’ndeki öğrenciler ilk yılda Rusça hazırlık görmekte ve bu hazırlık yılının sonucunda bir yeterlilik sınavına girerek eğitimlerinin bir sonraki safhasına geçmeye hak kazanmaktadırlar.

Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi’nin başvuru başlangıç tarihi 3 Nisan’dır. Son başvuru tarihi 29 Eylül olan kurumun hazırlık eğitimi 8 veya 10 ay sürmektedir. 6 ve 14 kişilik sınıflarda haftada 20 – 25 saatlik bir Rusça dil eğitimi sunan kurum son derece zor bir dil olan Rusça’nın eğitimini başarıyla öğrencilerine aktaran bir müfredata sahiptir.

Yurtdışında kaliteli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in yurtdışı eğitimi konusunda uzman eğitim kadrosu ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüz yüze görüşebilir ve geleceğinizi en sağlam adımlarla atmaya Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile başlayabilirsiniz.

Bölümler

İmar Ve Restorasyon
Çevre Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Grafik Tasarım
Mimarlık
Şehir Planlama

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri