Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya

1890 yılından beri faaliyet gösteren köklü bir kurumdur.

Ülkemize kıyasla pek çok Avrupa ülkesi teknoloji konusunda daha ileri durumdadır. Hatta acı olan durum şudur ki pek çok Avrupa ülkesinde artık bir teknoloji üniversitesi bulunmaktayken ülkemizde bu açık hâlâ giderilmemiştir. Bu sebepten dolayı kariyerlerini teknoloji üzerine yapmak isteyen öğrenciler yurtdışında eğitime yönelmektedirler. Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi ise, verdiği köklü eğitim ile yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin önemli duraklarından biridir diyebiliriz.

 Geçen yıllarda günlük hayatımızdaki önemi git gide artan ve vazgeçilmezlerimizden birisi olan teknoloji, aynı zamanda akademik camiada da kendisine büyük bir yer bulmuş olan bir alandır. Bir zamanlar sadece araştırma ve geliştirme laboratuvarlarıyla kısıtlı olan bu alan zaman içerisinde kendisine ait üniversiteler oluşturmaya başlamış ve sadece teknolojiye ve onun kullanımına yönelik bir eğitim, üniversitelerde faal olarak verilmeye başlanmıştır.


Uzaya ilk defa insan gönderen ülke olarak bilinen Rusya, ancak Amerika’nın rakibi olabildiği bir teknolojik üstünlüğe sahiptir ve bu sebep sayesinde teknoloji eğitimini yurtdışında almak isteyen çok sayıda öğrencinin tercihi olmuştur. Rusya’nın aynı zamanda sınavsız eğitim imkanı sunması, Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden birisi olması gibi parametreler de öğrencilerin bu ülkeyi eğitimde tercih etmelerine katkı sağlamaktadır.

Rusya’da alınabilecek bir teknoloji eğitimini en gelişmiş ölçütte veren üniversite, 1890 yılından beridir faaliyet göstermekte olan Kazan Teknoloji Üniversitesi’dir. Kazan şehrinin en eski eğitim kurumlarından birisi olan bu üniversite çeşitli araştırmalar ve yenilikler yürütmekte ve birden fazla disiplinde gelişmiş bir eğitim vermektedir. 300 profesörün, 1100 doçentin ve 30000 aktif öğrencinin bulunduğu kurum 70’in üzerinde eğitim programına sahiptir. Dünyanın 4 kıtasındaki 47 öğrencinin eğitim gördüğü kurum saygın bir devlet araştırma üniversitesidir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için sağladığı müfredat ise oldukça başarılı bir eğitim modeli çizmektedir.

Rusya yüksek teknoloji öğrenim sıralamasında 1. olan Kazan Teknoloji Üniversitesi, 11 fakülte, 15 eğitim ve araştırma enstitüsü, zengin müfredatı, uzman eğitim ve öğretim kadrosu, konaklamaya yönelik modern yurtlarıyla öğrencilerin bir üniversite yaşamından beklediği tüm olanakları karşılamaktadır. Dünya standartlarında profesyonellerin öğretmenlik yaptığı üniversitede, öğrenciler birer uzman olarak mezun olmakta ve kurum çağdaş, modern eğitimini sanayi ile harmanlamaktadır.

 Uluslararası işbirliği ve ortaklık ağını, 3 kıtadaki 33 ülkeden 112 üniversite ile geliştirdiği bağlar sayesinde ayakta tutan üniversite, Türkiye’den Fatih Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi ile iş birliği yapmaktadır. Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından Rusya’daki 139 teknik üniversite içerisinde ilk 5’te gösterilen kurum, Rusya’nın endüstri, bilim, teknoloji ve mühendislik alanında ana merkezidir.

Dünyanın ilk 405 üniversitesi arasında 30. sırada gösterilen Kazan Teknoloji Üniversitesi, eğitimi pozitif ve keyifli kılabilmek için öğrenci kulüpleri, dernekler ve spor takımlarıyla donatılmış zengin bir yaşantı sunmaktadır. 11 Üniversite binasının ve 7 yurt binasının barındığı renkli kampüsünde öğrenciler yaratıcı fikirler geliştirmek için sayısız olanak bulmaktadırlar.

 Rusya’da üniversite okumak ve başarılı bir yurtdışı eğitiminin kapısını aralamak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bölümler

Basın Ve Yayın
Bilgisayar Mühendisliği
Turizm
Biyomühendislik
Kamu Yönetimi
Çevre Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Grafik Dizayn
Ekonomi
Fizik Mühendisliği
Gıda Mühendisliği
Makine Mühendisliği
İşletme
Endüstri Ürünleri Tasarımı
Biyomedikal Mühendisliği
Kimya Mühendisliği
Güç Ve Isı Mühendisliği
İş Ve Ticaret
Kontrol Mühendisliği
Matbaa Mühendisliği
Nanoteknoloji Mühendisliği
Nükleer Mühendisliği
Orman Mühendisliği
Tekstil Mühendisliği

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri