Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi Ukrayna

Uygun harç ücretleri ile lisans ve yüksek lisans eğitimi sunmaktadır.

22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Üniversitede lisans ve yüksek lisans derecesi sağlayan altı fakülte bulunmaktadır. 1 numaralı fakülte olan Araştırma Fakültesi'nde mezunlar, dava öncesinde araştırma kurumlarında araştırmacı olarak çalışabilirler. 2 numaralı fakülte mezunları cezai soruşturma ve uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele birimlerinde çalışabilirler. 3 numaralı fakülte mezunları trafik güvenliği uzmanı ve psikolog olabilirler. 4 numaralı fakülte mezunları siber suçlarla ve insan kaçakçılığı suçlarıyla mücadele birimlerinde müfettiş ve suç istihbarat dedektifleri görevlerinde çalışabilirler. 5 numaralı fakültede ise öğrenciler hukuk alanında uzaktan eğitim alabilmektedirler. 

Üniversite kampüsünde; kriminalistik polis dairesi, siber suç ve siber alan izleme ile mücadele merkezi, 100 metre uzunluğunda atış kompleksi, cinsiyet eğitimi merkezi, üniversite müzesi, bilim ve güvenlik merkezi, şiddet mağdurlarına yardım sağlamak için mahkeme salonu, öğrencilerin halka ücretsiz yardım yapabileceği hukuk kliniği gibi eşsiz ve çok değerli birimler ve bölümler bulunmaktadır. Ayrıca yine kampüs içerisinde öğrencilerin konaklayabileceği üniversite yurtları, internet ve spor salonları bulunmaktadır. Ayrıca okulun kendine ait bir adet sağlık birimi de mevcuttur. Okul içerisinde öğrencilerin rahatlıkla sosyalleşebileceği kantin ve kafeteryalar da bulunmaktadır. 

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'nin öğrencileri, üniversite bünyesi içerisindeki öğrenci grupları, sanat grupları, kültürel gruplar sayesinde sosyalleşme imkanı bularak kendilerini geliştirirler. Bu sayede yaratıcılık potansiyellerini ortaya çıkarma olanağına sahip olan öğrenciler kendi vizyonlarını geliştirerek kaliteli bir üniversite eğitimine sahip olurlar. Draft Yurtdışı Eğitim'in partner okulları arasında yer alan bu değerli kurum öğrencilerine özellikle hukuk alanında uzaktan eğitim ile lisans ve lisans tamamlama eğitimi sunmaktadır. 

Paylaş:

Bölümler

Hukuk

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri