Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi Ukrayna

Uzaktan eğitim ile lisans ve yüksek lisans eğitimi sunmaktadır.

Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Diploma Sonrası Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Tarım-Endüstri Kompleksleri Uzmanlarının Eğitimine Yönelik Eğitim Merkezi gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir.

Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. Seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz ön kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Teknolojileri Mühendisliği
Hukuk
Kamu Yönetimi
Ekonomi
Girişimcilik, Ticaret Ve Borsa Faaliyetleri
İnşaat Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Gıda Teknolojileri
İşletme
Makine Mühendisliği
Turizm Ve Otelcilik
Biyomedikal Mühendisliği
Maliye, Bankacılık Ve Sigorta
Ziraat Mühendisliği
Muhasebe Ve Vergi
Tarım
Pazarlama
Ulaşım Teknolojileri
Orman Mühendisliği
Ekoloji Ve Çevre

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri