Klaipeda Üniversitesi Litvanya

Yurt Dışında Uygun Bütçeli Lisans Eğitimi

Klaipeda Üniversitesi, 1 Ocak 1991 tarihinde kurulmuş olup Deniz Mühendisliği, Pedagoji, Beşeri Bilimler ve Doğa Bilimleri fakülteleriyle ve yaklaşık 3.000 öğrenciyle eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 25 yıl içinde bu rakamlara 1.500 öğrenci eklenerek üniversitenin fakülteleri şu anki görünümünü almıştır. Ayrıca, Üniversitenin akademik personeli de bu süreçte 300’den 700’e çıkmış olup bunların %59’u doktoralı akademisyen ve/veya tanınmış sanatçılardır. Üniversitenin mevcut fakülteleri şunlardır: Deniz Bilimleri ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Beşeri Bilimler ve Eğitim Bilimleri Fakültesi, Toplum ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat Akademisi, Sürekli Eğitim Enstitüsü ve Baltık Tarihi ve Arkeolojisi Enstitüsü.

Klaipeda Üniversitesi’nde şu anda üç kademede 100’den fazla eğitim programı bulunmaktadır. Bu eğitim programlarından toplamda 30.600 kişi mezun olmuştur ve aralarında doktoralı akademisyenler, büyük şirketlerin müdürleri, üst düzey kamu görevlileri, mühendisler, öğretmenler, sanatçılar ve sahne profesyonelleri bulunmaktadır.

Üniversite’de 60’tan fazla araştırma ve eğitim laboratuvarı, botanik bahçesi, araştırma gemileri, Deniz Araştırmaları Merkezi, eğitim tiyatrosu, akustiği muhteşem bir konser salonu, Ekümenik Evanjelik Şapel, 500.000’den fazla doküman bulunduran bir kütüphane ve fizik, biyomedikal, teknoloji, toplum bilimleri ve beşeri bilimler alanındaki temel ve uygulamalı bilimsel araştırmaları, deneysel ve sanatsal çalışmaları destekleyen bir yayınevi bulunmaktadır. Klaipeda Üniversitesi’nde her yıl 60’tan fazla uluslararası ve ulusal proje yürütülmektedir. Aynı zamanda pek çok uluslararası fon, program ve ağ ile ortak çalışmalar devam ettirilmektedir.

Bölümler

Deniz Limanı Mühendisliği
Ergoterapi
Enformatik
Kamu Yönetimi
Ekonomi
Hemşirelik
İşletme
Makine Mühendisliği
Medya Ve Kültür Endüstrisi Felsefesi
Sosyal Hizmetler
Turizm Ve Rekreasyon
Enformatik Mühendisliği

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri