Letonya Üniversitesi Letonya

Dünya'nın En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesi

Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır.

Letonya Üniversitesi'nde araştırma faaliyetleri, beşeri çalışmalar, doğa bilimleri, sosyal bilimler olmak üzere üç ana inceleme alanını temsil eden 50'den fazla araştırma alanında yürütülmektedir. Letonya Üniversitesi, uluslararası işbirliğinin gelişmesine büyük önem vermektedir.

Letonya Üniversitesi, kimliğini uluslararası alanda tanıtmak ve üniversitenin dünya çapındaki itibarını güçlendirmek için uluslararası işbirliğinin geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Letonya Üniversitesi bugüne kadar dünya çapında 136 ikili anlaşma ve ERASMUS+ programı kapsamında 32 Avrupa ülkesinde 368 kurumla 700'den fazla anlaşma imzalamıştır. Hem gelen hem de giden değişim öğrencileri şu mevcut öğrenci değişim anlaşmalarından faydalanırlar: ERASMUS +, ERASMUS MUNDUS (Aurora, AESOP, LEADER), CAMPUS EUROPAE, ISEP’in yanı sıra ikili anlaşmalar ve ülkeler arasında imzalanan anlaşmalardan faydalanılabilir. Üniversitenin Avrupa ve üçüncü ülkelerin yüksek öğrenim kurumları ile kurduğu ortaklıklar, tüm akademik seviyelerde (lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası ve personel) burs ve değişim burslarını içerir. Letonya Üniversitesi bugün itibariyle 9 ERASMUS MUNDUS projesinde ortak statüsündedir.

Bölümler

Alman Dilbilimi
Alman Dilbilimi
Tıp
Diş Hekimliği
Pedagoji
Fransız Dilbilimi
Endüstri Mühendisliği
İngiliz Dilbilimi
İngiliz Dilbilimi
Kültürel Ve Sosyal Antropoloji
Kültürel Ve Sosyal Antropoloji
Uluslararası İşletme
İşletme
Optimetri Ve Göz Optik
Optimetri Ve Göz Optik
Kimya

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri