Ljubljana Üniversitesi Slovenya

Slovenya'nın en eski ve en büyük yükseköğrenim kurumudur.

Ljubljana Üniversitesi, Slovenya'nın en eski ve en büyük yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma kurumudur. 1919 yılında kurulmuştur. 40.000'den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahip olup 23 fakülte ve üç sanat akademisinde yaklaşık 5.600 öğretim görevlisi, araştırmacı, asistan ve idari personel istihdam etmektedir. Üniversitenin merkez binası, üç akademi ve fakülteleri merkezde yer almaktadır. En yeni ve modern binalardan bazıları ise Ljubljana'nın eteklerinde inşa edilmiştir, bu binalar üniversiteye şehrin her yerinde varlık kazandırmaktadır.

Ljubljana Üniversitesi, Bologna Deklarasyonu'na uygun yapılandırılmış kaliteli sosyal bilimler, doğa bilimleri ve teknik eğitim programları ile ünlüdür. Üniversitede yürütülen projeler, yurt içi ve yurt dışında sanat, bilim ve teknoloji alanındaki son gelişmelere ayak uydurmaktadır. Ljubljana Üniversitesi ARWU Şangay, Times THES-QS ve WEBOMETRICS sıralamasına göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında listelenmiştir.

LÜ, Slovenya'nın en merkezî ve en büyük eğitim kurumudur. Aynı zamanda Slovenya'nın en büyük araştırma kurumu olup tüm kayıtlı araştırmacıların yüzde 30'u Ljubljana Üniversitesi’nde faaliyet göstermektedir (SICRIS veri tabanından elde edilen verilere göre). Üniversite, ulusal kimliğin korunması açısından özel sosyal öneme sahip alanlarda kamu hizmetlerini yerine getirerek çok önemli bir pedagojik pozisyon kazanmıştır.

Ljubljana Üniversitesi, Slovenyalı ve yabancı şirketler ile yakın bağlar kurmuştur. Ortakları arasında çokuluslu şirketler ve en başarılı Sloven şirketler yer almaktadır. Üniversitenin pazar odaklı faaliyetleri sürekli geliştirilmektedir.

Bölümler

Arkeoloji
Eczacılık
Medya Ve İletişim
Ebelik
Hemşirelik
Felsefe
Fizik
İşletme
Gazetecilik
Matematik
Müzikoloji
Psikoloji
Sinema Ve Televizyon
Uluslararası İlişkiler
Fizyoterapi

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri