Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi Makedonya

Makedonya’nın İlk Devlet Üniversitesi

KRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ

SS.Cyril and Methodius - Kiril i Metodi Üniversitesi - Üsküp Üniversitesi

Makedonya Cumhuriyetinde kurulmuş ilk devlet üniversitesi Kiril i Metodi Üniversitesidir. Üsküp Üniversitesi  olarak da bilinir. Kuruluşunda üç fakülte ile Makedonya’da eğitim hayatına  başlamıştır. Şuanda 21 fakülte 5 araştırma enstitüsü ve devasa bir kampüsü ile Makedonya’da eğitim camiasına hizmet vermektedir.

Kiril i Metodi üniversitesi Üsküp Üniversitesi ) 'nde, günümüzde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrencisi mevcuttur. Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesiMakedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık 3.000 kadar saygın eğitim ve öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi akademik personel ile Makedonya’da eğitim  hizmeti vermektedir. Şu ana kadar 130.000 kadar lisans düzeyinde 10.000 kadar yüksek lisans düzeyinde, 6.000 kadar doktora derecesi mevcuttur.

Makedonya-Üsküp üniversitesi (Kiril i Metodi Üniversitesi ) bünyesinde, faaliyetleri arasında birçok araştırma, geliştirme, spor, sanat, bilgi ve eğlence dâhil dernekler ve sosyal kulüpler mevcuttur. Kiril i Metodi  Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olmuş birçok doktor ve sağlık personeli bugün Türkiye' de değişik hastanelerde görev yapmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesinde lisans ve yüksek lisans eğitimine katılan öğrenciler istedikleri takdirde ve istenen kriterlere uygunluk halinde burslara müracaat ederek maddi yardım alabilmekte.

Bölümler

Beden Eğitimi
İktisat
Müzik
Tıp
Tıp
Çekim
Diş Hekimliği
Dramatik Sanatlar
Pedagoji
Eczacılık
Hukuk
Hemşirelik
İnşaat Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Mimarlık
Grafik
Matematik
Filoloji
Fizik Tedavi
Heykel
Radyoloji Teknikerliği
Sosyoloji
Logopedi
Tarih
Güzel Sanatlar
Mobilya Dizayn Teknolojisi
Mütercim Tercümanlık
Veterinerlik
Veterinerlik
Sanat Pedagojisi
Tarım Ve Gıda

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri