Vilnius Üniversitesi Litvanya

Litvanya'nın En Büyük Bilimsel Kurumu

Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır.

Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider konumdadır. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir. 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kiliseden oluşmaktadır. Üniversitenin öğrenci nüfusu 21.000 civarındadır. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında (QS World Rankings) ilk yüzde 4’lük dilimde yer alan Vilnius Üniversitesi, ülkenin en iyi ve en yetenekli öğrencileri için bir cazibe merkezidir. Üniversite tarafından sunulan eğitim programları uluslararası araştırmalara dayanmaktadır. 41 ülkede bulunan üniversitelerle 130'dan fazla ikili işbirliği anlaşması imzalamıştır. Erasmus + programı kapsamında 430 Avrupa üniversitesiyle 800'den fazla anlaşması ve 55 partner ülke üniversitesiyle akademik değişim anlaşmaları bulunmaktadır.

Vilnius Üniversitesi Tıp Fakültesi Kabul-Kayıt Koşulları

Vilnius Üniversitesi’nde tıp eğitimi 6 yıl sürmekte, mezunlar “halk sağlığı alanında uzman tıp doktorları” unvanını almaktadır. Mezun olabilmek için öğrencilerin toplamda 360 ECTS ders kredisini tamamlamaları beklenir.

Kabul Kriterleri:

- Başvuru sahipleri, orta öğretim seviyesinde biyoloji ve kimya dersleri almış olmalıdır.

- Orta öğretim seviyesinde fizik veya matematik dersi almak avantajdır.

- SAT Biyoloji E/M Konu Testinden en az 500 puan alınmış olmalıdır. Öğrenciler SAT sınavını kendi ülkelerinde alırlar. Biyomedikal Bilimler alanında akademik dereceye sahip olan veya bu alanda okuyan öğrenciler, SAT Biyoloji Testine girmeden de başvuru yapabilirler. Ancak bu durum başvuru esnasında diploma ve transkriptlerle kanıtlanmalıdır.

- İngilizce yeterliliği: TOEFL’dan minimum 65 (internet bazlı sınav) veya IELTS’ten minimum 5,5 puan alınmalıdır. Anadili İngilizce olan ve/veya İngilizce müfredatlı bir programdan mezun olan ve/veya SAT Biyoloji Testinden başarılı olan öğrencilerin ilave İngilizce yeterlilik belgesi sunmalarına gerek yoktur.

- Değerlendirme sonucunda seçilen adaylara mülakat uygulanır.

Yatay Geçiş Kriterleri:

Vilnius Üniversitesi Tıp Fakültesi, yatay geçiş için başvuru yapacak öğrencileri sadece ikinci ve üçüncü dönemlerde kabul etmektedir. Daha sonraki dönemlerde yapılan başvurular kabul edilmez. Yatay geçiş için başvuru yapmak isteyen adayların kendi üniversitelerinden alacakları transkriptlerin Miglé Trinkünaité Tıp Fakültesi’ne iletilmesi gerekmektedir.

Bölümler

Aydınlatma Mühendisliği
Bilişim Sistemleri Ve Siber Güvenlik
İngiliz Dili Ve Edebiyatı
Tıp
İngiliz Dili Ve Edebiyatı
Diş Hekimliği
Biyokimya
Biyofizik
Enformatik
İşletme Enformatiği
Rus Dili Ve Edebiyatı
İşletme Ve Yönetim
Sanat Yönetimi
Ekonomi
Kantitatif Ekonomi
Kültür Yönetimi
Uluslararası İşletme
Uluslararası İşletme
Makine Mühendisliği Ve Robotik
Müzik Pedagojisi
Matematik
Jeoloji
Bankacılık Ve Finans
Moleküler Biyoloji
Yönetim Ve Bilişim Sistemleri
Bilgisayar Modelleme
Kalite Yönetimi
Yazılım Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
Genetik
İktisadi Analiz
Uluslararası İlişkiler
Kartografi
Nörobiyoloji
Uluslararası Hukuk Ve Ab
Uluslararası Proje Yönetimi
Veri Analizi Ve Modelleme

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri